• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

m1st3r.0

Пол
Машки

Потпис

CPU: Intel Pentium E2180 2.00GHz | VGA: NVIDIA GeForce 9400 GT 512MB | RAM: Kingston 2GB DDR2 |
HDD: ExcelStor Technology J9250S 250GB |

Трофеи

 1. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 2. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 3. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 4. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно