1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

lumibi's Recent Activity

 1. На lumibi му/ѝ се допаѓа мислењето на julll во темата Препорачајте IPTV.

  Го догледав цел фудбал Ливерпул:Арсенал на спорт клуб 1 хд на листата која ја зедов од алиекспрес. Ми направи голем мерак. Ниту еднаш не...

  25 Август 2019 во 01:28
 2. lumibi одговори на темата Рецензија Кинески Аларми (Најефтините).

  Имаше еднаш на една македонска веб страница лажни алармни сирени беа околу 750 мкд но не можам да најдам сега, пред извесно време имам...

  22 Август 2019 во 22:00
 3. lumibi одговори на темата Бесконтактно плаќање преку телефон.

  Се согласувам. Инаку ова ти е како да ја имас директно картичката т.е. телефонот.

  19 Август 2019 во 17:36
 4. lumibi одговори на темата Бесконтактно плаќање преку телефон.

  И во Комерцијална Банка е исто, најпрви отвараш апликација, внесеш пин и плакаш. Ако имаш интернет токените автоматски се реобновуваат....

  19 Август 2019 во 16:34