Неодамнешна содржина од Loxer

 1. L

  PAY PAL

  Имам пејпал преку тутунска, вадам често пари секогаш ми стигаа на сметка за 3 дена откако ке направев withdraw , ама сега еве после 10 дена уште не ми се стигнати на сметката. Да не знае некој што е проблемов?
 2. L

  Расипан полнач од лаптоп Dell N5010

  Сега пробав како што кажа saleSk но до контактите нема напон. Мерам на контактите каде што беа црвената жица и црната, оваа потанката плава незнам што е.
 3. L

  Расипан полнач од лаптоп Dell N5010

  сега ќе пробам да го отворам ако успеам а инаку кондензаторите што се гледаат се исправни исто така исправен е кабелот што иди до полначот исто така пробав и со друг не е до него
 4. L

  Расипан полнач од лаптоп Dell N5010

  Здраво, Ми се расипа полначот и најпрвин го пресеков кабелот за да проверам дали е прекинат некаде но кабелот е во ред и решив да го отворам полначот. Го отворив полначот ги проверив транзисторите што се гледаат, но тие се здрави потоа со унимер дирекно каде што се лемени црвената и црната жица...
 5. L

  Помош при избор на LCD TV

  Го изменив постот мислев на овај самсунг http://set.com.mk/Proizvod.php?vrednost=10&grupa=28&si=65129
 6. L

  Помош при избор на LCD TV

  Дојде до измена на планот и најверојатно ќе земма поквалитетен телевизор се двоумам помеѓу овие модели http://set.com.mk/Proizvod.php?vrednost=10&grupa=28&si=65247 http://set.com.mk/Proizvod.php?vrednost=10&grupa=28&si=65129 http://set.com.mk/Proizvod.php?vrednost=10&grupa=28&si=65159 Во...
 7. L

  Лаптоп Кулер Подлога

  Ако е 17 инчи земи си У3 со три кулери 1500 денари е мислам во сет, користам јас таков за 15 инчен и сега за сега е супер го користам повеќе од година и ја намалува температурата за 7-8 степени
 8. L

  Помош при избор на LCD TV

  Штом викате дека оние од кои мислев да земам и кои ги наведов на почетокот на темата не вреди да се земи и дека се џабе фрлени пари, и плус предлогот на Steff _Maja гледам за тие пари samsung-от има се' и е многу добра марка најверојатно ќе почекам уште некое време или до следниот каталог на...
 9. L

  Помош при избор на LCD TV

  Бидејќи не се разбирам дали ако нема DVB-T/C тјунер ќе можи да се гледа дигитална преку ресивер што даваат од кабелските оператори?
 10. L

  Помош при избор на LCD TV

  За телевизија најголемиот дел од времето, понекогаш некој филм да пуштам, а одалеченоста е околу 2 метра. Се двоумам за ЦРТ но мислам дека овие имам подолг век на траење.
 11. L

  Помош при избор на LCD TV

  32 инчи а максимум до 15 000 ги гледав нив бидејќи се најевтините 32-ки.
 12. L

  Помош при избор на LCD TV

  Во план сум да земам low end ЛЦД но, бидејќи претходно не сум користел никаков ЛЦД телевизор и немам баш големо искуство сакам да се консултирам со вас. која е подобра марка Quart, Daewoo или ST ? кој има подобра слика...
На врв Дно