• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од London

 1. L

  Зошто ми ја избришавте темата

  ок нема веза ама ајде де јас таму видов и други шо се рекламираат па нели треба и нивните темид а се избришат?:)
 2. L

  Зошто ми ја избришавте темата

  Си отворив тема каде што продавам офшоре веб хостинг и сте ми ја избришале шо беше ориблемот барем да ми пишефте да знам.:ermm:
 3. L

  WOW Сервер со оригинал ехп

  http://wow-scene.co.cc Нов WOW 3.3.5 сервер Овај сервер е со нормал exp на rates левелите се креваат исто како и на оригиналните wow сервери целосно бесплатен кој му се игра нека повеле .. Почуствувајтеја играта на оригиналните сервер
 4. L

  Како до огромен број на посетители на вашиот сајт

  Како да дојдете до огромна посетеност на вашиот сајт по најниски цени за маркетин и загаранитирани посетители... На следниот линк http://tafbux.com/advertise.php Simple Advertising 200 посетители 1.20$ 500 Посетители 3.20$ 1000 Посетители 6.20$ 2000 Посетители 12.20$ 5000...
 5. L

  Кабловски интернет Телекабел(моби/Роби)

  Епа сакам само да кажам што интернет е интернетот и услугите кои ги добивате од овај интернет оператор во Македонија познат под Имињата Телекабел/Моби/Роби сите 3 имиња се од истиот газда и истиот интернет оператор. Јас како нивни корисник од 3 години и повеќе не сум задоволен ич од услугите...
 6. L

  playbattle.net w3 PVPGN server -Dota

  playbattle.net Е нов македонски гаме сервер за најпознатата игра Warcraft 3 -Dota. новиот гаме сервер е хостиран на детицатедхостинг и нема воопшто лаг онлине е 24/7.Би ги замолилсите оние кои играат дота или warcraft 3 online било на гарена или на други баттле нет сервери да не посетат и на...
 7. L

  Како до 10,000 посети во еден ден?

  Најлесен начин до над 10 илјади посетители е започнување веднаш на facebook група и праќање inv на сите после кога ке се собере групата над 40 илјади членови добра рекламаке имате а можете и со веќе посточките групи гледам има македонски групи на фејсбук со над 40 илјади членови може и да им...
 8. L

  Интересни веб сајтови

  http://www.izgubeni.com/ На сајтот може дасе најде све од новости/чат/радио до превземање на секаков софтвер.... наскоро ке биде све поедноставно засега све е линковано до различни домени...
 9. L

  Dynamic IP to Static IP? Kako?

  абе се зезаш или? http://www.no-ip.com/ иди овде регнисе симниго програмот инсталирај го доколку ти е потребно за некој сервер или websajt иначе не гледам за што други би ти требало една ип:ermm:
 10. L

  Кој процесор за Сервер?

  AMD Phenom FX processors at over 3GHz.:)
 11. L

  Телекабел - динамична ИП адреса?

  Јас кога се уклучував заедно со приклучокот даваа usb,модем,интернет кабел и cdза инсталација на usbeto а сега со новите пакети го даваат истиот модем ама без usb и cd-то за да го инсталираш usbeto а обично без инсталацијата не наоѓа ип адресата cd-то е потребно за да ги најде днс серверите али...
 12. L

  која е подобра конфигурација

  и јас така мислам и цената е поскапа како што видов
 13. L

  Избор на Хостинг компанија

  и јас исто пред некој месец си купив од www.urnebes.com.mk и сум задоволен хостингот е супер а плус нудат и offshore хостинзи
 14. L

  .ws.mk бесплатен линк?

  зависи каде ти е хостиран ако ти е на некој резилер од http://byethost.com/ такаправи
 15. L

  Мојот десктоп

  ова ми беше пред два дена на вистата а сега имам хп
На врв Дно