• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од ljubica18

 1. L

  mi treba link za da intaliram microsoft office 2003

  dosega imav 2007 ama ne trae dolgo veke ne raboti zatoa resiv da instaliram 2003 ama ne odi barav na google ama nisto ne se istalira i to so go najdov ve molam pomagajte fala odnapred
 2. L

  mi treba zadaca vo java?

  da imame dosta raboti uceno clasi,interface, nasleduvanje,kreiranje na XTML fajlovi,rabota so niski,rabota so mozestva .
 3. L

  mi treba zadaca vo java?

  mi treba nekoja zadaca vo java za seminarska ako mozi nekoj neka pisi ako ima? fala vo odnapred pozz ili si mislev da napram recnik vo java ama ne odi neznam kako ? ako ima nekoj kod slucajno za ova neka pusti?
 4. L

  eve ja zadacata kako izgleda

  заци ке го прочита ама нема да го кодира во претходното писано ја има цела задача мози да ја компајлирас и да видиш како е
 5. L

  eve ja zadacata kako izgleda

  не вака да се чита од текстуална датотека зачи веке ни е напраена датотеката негде ние само ја одвораме и го цитаме тоа сто го има како на пример со овој код: void ispis(FILE *datoteka) { char znak; printf("\nSodrzinata na datotekata e: \n\n"); while(fscanf(datoteka,"%c", &znak)!=EOF) {...
 6. L

  eve ja zadacata kako izgleda

  добро извинете за тоа што писуваб со големи букви ме интересира дали нејкој знај како се повикува датотека во функција за од таа датотека да се земе текстот и да се обработи
 7. L

  eve ja zadacata kako izgleda

  kreirana datoteka vo nekoj tekst procesor primer notpead da se odtvori i procita,i da se izraboti statistika za brojot na bukvi i brojki,specialni interpulkciski znaci,kontrolni znaci i prazni mesta. [B]OVOJ DEL OD ZADACATA GO ZNAM NADOLU NEZNAM KAKO DA GO NAPRAVAM OVA SO DATOTEKATA VE MOLAM...
 8. L

  pomos za zadaca so datoteki

  ve molam pisuvaje za utre mi treba zadacata kako da ja napram
 9. L

  pomos za zadaca so datoteki

  IMAM ZADACA ZA SEMINARSKA ZADCATA E DA SE CITA OD DATOTEKA I TEKSTOTO OD DATOTEKATA DA SE KODIRA I DEKODIRA AJ IMAM NAPISANO ZADACATA NO IMAM EDEN PROBLEM NEZNAM KAKO DA JA POMIKAM DATOTEKATA VO FUNKCIITE ZA KDIRANJE I DEKODIRANJE ZA DA GO ZEMAM TEKSTOT OD NEA I DA GO KODIRAM I DEKODIRAM DALI...
На врв Дно