1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Регистрирани членови

Ова е листа на сите регистрирани членови на IT.mk | Форум.

 1. Програмерче

  Intern, Машко, 19
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 2. Прототип

  Intern, Машко, 26, од Tbilisi, Georgia
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  10
 3. прошо

  Intern, Машко, 38
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 4. Прслок

  Intern, Машко, 29
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 5. раднаскела

  Intern, Машко, 23
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  20
 6. рангог

  Intern, Машко, 15
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  5
 7. РастаЅвер

  Intern
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  55
 8. растафарис

  Intern, Машко, 40
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 9. Ратко Серафимоски

  Intern, Машко, 61
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 10. РафаТа

  Intern, Машко, 20
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  10
 11. Реален

  Intern, 35
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 12. Ребро

  Intern, Машко
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  20
 13. рекс

  Intern
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  170
 14. Ренато123

  Intern, 42
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  10
 15. Ретард

  Intern, Машко, 24
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 16. Ригови

  Intern, Машко, 41
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 17. Ринорајдини

  Intern, Машко, 18
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  10
 18. Риста

  Intern, Машко, 48
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 19. Ристе Стојаноски

  Intern, 34
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 20. Ристе Трнинков

  Intern, Машко, 37
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  10