• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од LifeTime

 1. L

  Google Street View во Македонија?

  Хахаха од ова више никогаш нема да им текне да Хахах нема шанси , они си ги испробуваат колите на нивни слободни патишта , каде што нема сообраќај позади нивниот Дата Центар имаат стази ... Иначе во МКД има возач во колата и плус Обезбедување од позади 2 коли :D
 2. L

  Google Street View во Македонија?

  Хахах буквално кажано е така ... Колку си само во право ... Си имаат посебни нивни возачи , во колата си имаат GPS навигација и сите улици им се достапни :D
 3. L

  Google Street View во Македонија?

  65% од работата е завршена , но повеќе нема да снимаат во приградските места , само центрите на градовите. Најверојатно за 5 месеци треба да биде се готово и да биде додадено street view конечно и во МК.
На врв Дно