• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Life-Style

Омилен цитат
It's All About Biznis
Музика
Hip-Hop
R&B
Видео
http://www.youtube.com/watch?v=EX8sjbsJj-I
Програмски јазици
C++
Најчесто користени апликации
Microsoft Word, Exel etc.
Adobe Photoshop
На врв Дно