• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од LeRade

 1. LeRade

  Гејмерски столици во мк?

  Фала да си купите поубави. Моделот е Brado Kind 203 AP со 10% попуст околу 15.800 ден.
 2. LeRade

  Гејмерски столици во мк?

  Фала [emoji4] Да си купиш поубава [emoji16] Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 3. LeRade

  Гејмерски столици во мк?

  Денеска ја зедов во Салон29 презадоволен од изработка и квалитет. Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 4. LeRade

  Mеханички тастатури

  Здраво, Дали во Македонија некој продава Roccat Vulcan механички тастатури?
 5. LeRade

  Мicrosoft Аccess книга на Македонски јазик

  Здраво, Како што напоменав во топикот, дали некој има книга, скрипта или PowerPoint презентација за Мicrosoft Аccess на Македонски јазик. Фала :D:D:D
 6. LeRade

  Гејмерски столици во мк?

  Здраво луѓе :D :D Предлог столица до 18к ден.. :cool::cool::cool:
 7. LeRade

  Официјална тема за Напојувања

  Ја во моментов имам EVGA G3 650w, дали за понатамошен update на графичка карта GeForce RTX 3080 би било доволно :rolleyes::unsure:
 8. LeRade

  Официјална тема за Напојувања

  Здраво :D Ме интересира мислење или искуство со напојувањата од NZXT...
 9. LeRade

  Купувам AMD процесор

  Ако има некој на продажба AMD FX-8370
 10. LeRade

  Проценка Компјутерски компоненти (CPU, RAM, MB)

  Дали вреди нешто од компонентите или да си ги чувам за украс :) Процесор: Intel® Core™2 Duo Processor E6750 РAM: Kingston kvr800d2n5 4x1gb Матична плоча : Intel® Desktop Board DP35DP
 11. LeRade

  Torrent Invites Giveaway

  За IpTorrents invite некој а не има?
 12. LeRade

  Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

  Natec Genesis Gaming Thor 300 TKL Mechanical Red Switch 1850 ден. Анхоч.
 13. LeRade

  Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште

  MB: Asus Prime Z370-A CPU: Intel® Core™ i7-8700k SSD: Corsair Neutron GTX 240GB HDD: WD 1TB Caviar Blue Ram: Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz 2x8GB Gpu: ASUS Cerberus GeForce GTX 1050Ti Cpu Fan: CoolerMaster MasterLiquid ML240L RGB PSU: EVGA SuperNOVA 650 G3 80 Plus Gold 650W Fully...
 14. LeRade

  Се двоумам помеѓу Семос и Сивус за студии по графички дизајн, совет или претходно искуство? asap thx

  Се зависи од тебе, колку труд ќе вложиш. Горе доле двете академии имаа скоро иста програма твое е само да одлучиш :)
 15. LeRade

  Предлог CM Vanguard V series 650W или EVGA SuperNOVA G3 650W

  Фала ви на инфо :)
На врв Дно