• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

LeRade

Професија
Студент
Пол
Машки
Најчесто користени апликации
Photoshop...
Омилен спорт
Кошарка

Контакт

Скајп
rbozinoski

Следи

Трофеи

 1. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 2. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 3. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 4. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 5. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 6. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 7. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 8. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно