1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
LegijaIVAN
Последна активност:
14 Јули 2020 во 17:59
Зачленет:
20 Март 2014
Мислења:
87
Допаѓања:
137
Поени од трофеи:
130

Ги следи 3

Следачи 3

Пол:
Машко
Локација:
Скопје

Сподели

LegijaIVAN

Gaining Experience, Машко, од Скопје

LegijaIVAN последен пат беше виден (како):
14 Јули 2020 во 17:59
  1. Kamiku
   Kamiku
   да не продаваш хард диск?
   1. На LegijaIVAN му/ѝ се допаѓа ова.
   2. LegijaIVAN
    LegijaIVAN
    имам еден WD од 500GB ако ти врши работа.
    6 oктомври 2015
   3. Kamiku
    Kamiku
    врши...ќе те контактирам, фала
    6 oктомври 2015
    На LegijaIVAN му/ѝ се допаѓа ова.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Processor & Cooler:
  Xeon E5450 3.0Ghz / Arctic Cooling Freezer 7 Pro
  Storage:
  1 TB Toshiba
  PSU:
  Unknown brand 500W
  RAM:
  2 х 4 GB DDR3 1333 Mhz
  VGA:
  ASUS GTX750Ti 2GB
  Case:
  Corsair Carbide 300R
  Mouse:
  SteelSeries Rival 110
  Audio:
  Sony STR-DG510 + Sony SS F5 ES / AKG K512 MKII
  Monitor:
  Philips 226V LA 22"
  Keyboard:
  Cooler Master Devastator II
  Motherboard:
  ASUS P5Q3
  OS:
  Windows 7 64bit
  Омилен спорт:
  Велосипедизам - FOCUS Black Forest 2019
  Интереси:
  Gaming:
  World of Tanks,
  Rainbow Six Siege,
  Euro Truck Simulator 2,
  American Truck Simulator,
  CS-GO,
  The Crew.

  Wanna be photographer using Nikon Z6 24-70 kit

  Потпис

  [​IMG]