• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
Lavovi1992
Реакции
0
Решенија
0

Пораки на профилот Нова активност Теми и мислења Неодамна напишани решенија За

 • Втор дел:

  Во [Connectivity], избери [Internet settings] > [Internet profiles].

  Избери [New Profile] и притисни [Add]

  Напиши: TM MK

  Во [Connect using] избери го TM MK профилот кој го креиравме

  притисни [Save] двапати
  [Settings] > [Connectivity] > [Data comm.] > [Data accounts] > [New account] притисни [Add]

  Избери [GPRS data] и внеси 'TM MK' и притисни [Continue]

  Внеси:

  За APN : internet
  За Username : internet
  За Password : t-mobile

  Притисни [Save]

  Притисни двапати копче за назад.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Дно