• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Lastbreath

 1. L

  Brainster академија инфо

  Здраво, Заинтересиран сум за Академијата за Андроид програмирање на Brainster. Ме интересира дали некој од вас ја посетувал, колку е задоволен,колку може да се научи и дали после завршувањето наоѓаат работа како што ветуваат.
 2. L

  Black Friday

  http://www.bhphotovideo.com/find/dealZone.jsp 65$ + 13.11$ dostava. http://www.bhphotovideo.com/c/product/1202286-REG/google_chromecast_kit_black_2nd.html 50$ x 2 + 13.11$ dostava.
 3. L

  Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

  Со здравје да си го користиш ;) , само чисто информативно од денес во дд ком има акција на ссд, конкретно самсунгот 850 про 256ката е 9900ден.
 4. L

  Aliexpress

  да, најчесто на производот му е згрешена адресата, во случајов твојата и е пратено на др место, пиши им нека ти пратат ново...
 5. L

  Mobogenie pop-up реклами

  па освен одштиклираат и скип на додатоците, може да им ставиш deep freeze апликација, и пример они ќе си инсталираат ќе седат ќе работат на лаптопот и кога ќе направат рестарт се што имаш подесено ќе ти се врати во првобитното сетираното.
 6. L

  Mobogenie pop-up реклами

  и мене слично ми се случи со тоа мобогение па морав со еден куп програми да скенирам за да избришам се, http://malwaretips.com/blogs/mobogenie-virus-removal/ и http://www.bleepingcomputer.com/download/roguekiller/
 7. L

  Која игра ја плешаш во моментов?

  Battlefield 4 for free кој сака може да ја проба 7 дена бесплатно.
 8. L

  Optimizing Software

  јас користам SlimCleaner и сум задоволен, исто ги користам и другите free алатки од www.slimwareutilities.com.
 9. L

  Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

  друже незнам колку е царина за монитори, но Dell U2713H од http://www.computeruniverse.net/ со се shipping доаѓа 530евра или 32.600ден.
 10. L

  Mislenje za ovaa konfiguracija

  незнам колку е царина на процесор, но i7-4790к на http://www.computeruniverse.net/ излага 282,38 евра (17,366ден) со достава, ако 5% ддв само се плаќа во тој случај можеш да си го нарачаш ќе дојде 2000ден поскапо него обичната верзија.
 11. L

  Царинска тарифа

  мислам дека немаш никакви давачки, бидејќи се работи за предмети во вредност од 33$ , царинските давачки почнуваат од 45евра па нагоре, јас имам нарачувано предмети и над 45 евра (50-55евра) од али и немам платено плус давачки.
 12. L

  Царинска тарифа

  друже извини вака што со недоверба те препрашувам, бидејќи кај нас се е хаос во државава, ова 0% царина и 5 % ддв го знаеш од искуство?
 13. L

  Царинска тарифа

  здраво ме интересира дали знае некој колку е царина на графички и меморија? фала
 14. L

  Која игра ја плешаш во моментов?

  Battlefield 4 и WoW да видам што се сменило :D
 15. L

  Nvidia - Генерална дискусија

  http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/anton-shilov/nvidia-to-release-geforce-gtx-870-gtx-880-in-october-or-november-report/ овде вика октомври/ноември...
На врв Дно