• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од LadiC

 1. LadiC

  Проценка Samsung Note 9 SM-N960F/DS --- Xiaomi RedMi Note 9 Pro

  Ви благодарам на сите дечки... Истото мислење го имав со Borsa, но сепак сакав да слушнам и ваше мислење. Xiamito ќе го користам јас, а Samsungot доколку е заинтересиран некој може да го земе за 270 евра.
 2. LadiC

  Проценка Samsung Note 9 SM-N960F/DS --- Xiaomi RedMi Note 9 Pro

  Еве дечки слики од Самсунгот.
 3. LadiC

  Проценка Samsung Note 9 SM-N960F/DS --- Xiaomi RedMi Note 9 Pro

  И двата телефони се како нови без гребнатинка. Самсунгот е со истечена гаранција и доаѓа фул пакет со гратис 3 футроли и 1 панцир стакло, донесен е од Германија и е за нивни пазар, ако ви значи тоа нешто. Шаомито е земен сега во февруари и е со гаранција и плус има гаранција доколку ти падне и...
 4. LadiC

  Купувам Intel Core i7-7700K 8M Cache, up to 4.50 GHz

  Ако има некој да понуди цена... (Intel® Core™ i7-7700K Processor (8M Cache, up to 4.50 GHz) Product Specifications)
 5. LadiC

  Продадено DDR Мемории

  Може клуч
 6. LadiC

  Продадено DDR Мемории

  .....
 7. LadiC

  Продадено DDR Мемории

  По проценка може и продажба... Следниве мемории - Имам уште некои мемории по 1GB, 2GB и 4GB но само овие се со ладилници. Секоко се наоѓа и Sodimm но тоа ако ви треба пишете порака и ќе ви одговорам. - Мене ќе ми треба 1 плочка 16GB DDR4 2666Mhz, ако се продадат секако Corsairot. - Corsair...
 8. LadiC

  Купувам долна пластика за Toshiba Satellite C670

  Имам некои делови од Тошиба, само ќе ти пишам попладне дали имам
 9. LadiC

  Барам делови за лаптоп HP 250 G3,G4 и тастатура за лаптоп Gateway NV

  Ако ти немаат сеуште понудено пиши ми сабајле порака за после работа да се разбуричкам... Имам такви ситници, само залет треба пред да се ѓњурне :)
 10. LadiC

  Купувам монитор 22 Inch

  Друже имам нешто мониторчиња... Ќе проверам утре и ќе ти пишам
 11. LadiC

  Купено Cooler HP Pavilion DV6

  Друже, мислам дека имам... Ќе проверам утре после работа и ќе ти пишам или ќе ти се јавам.
 12. LadiC

  Барам да купам кабел за Pioneer SE-405 headphones.

  Ги имам слушалкиве по дома но така ми стојат и жално е да не се слушаат. Па ако има некој кабел или конвертер да ми продаде? https://www.fryderykdanielczykstore.com/en/product/pioneer-se-405-headphones-classic-vintage-hi-fi-stand-included-in-the-price/
 13. LadiC

  Купувам SSD 120gb/250gb

  Здраво дечки, ми треба мал капацитет на SSD да ми понудите да купам за во конфигурација за донација... Фала а :)
 14. LadiC

  Распродажба на графички картички

  Пиши ми утре дали ги имаш уште графичкиве.
 15. LadiC

  Купувам LGA775 Q8200/8300

  Имам и 8200 и 8300... Бирај и пиши шо буџет имаш зацртано :)
На врв Дно