• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

LadiC

Локација
Скопје
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Storage
M.2 JP600-256GB, SSD Samsung 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
VGA
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Audio
Realtek Digital Audio
Monitor
2x AOC G2460VQ6
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Прекар
LadiC
Професија
Sales and Marketing Specialist
Омилен цитат
U can't undo it, u can only screw it.
Видео
https://www.youtube.com/watch?v=129kuDCQtHs&list=R
Пол
Машки
Омилен спорт
Тенис, голф

Потпис

U can't undo it, u can only screw it.

Следачи

Трофеи

 1. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 2. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 3. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 4. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 5. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 6. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 7. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 8. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно