• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од kum

 1. K

  Норма на матрица А=[aij]m×n внесена преку тастатура

  druga varijanta no ne se bara toa,a raboti: #include <stdio.h> #include <stdlib.h> int main(int argc, char *argv[]) { int a[10][10],maxr[10],maxs[10],minr[10],mins[10],i,j,n; printf("vnesi red na matricata\n"); scanf("%d",&n); printf("vnesi gi elementite na matricata\n")...
 2. K

  AMD или Intel процесори?

  kratko i jasno INTEL
На врв Дно