• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од krist

 1. K

  Microsoft сертификати

  e kako na finki ne e vistina deka kursot e besplaten, jas sum postdiplomec na finki i znam deka microsoft se odrzuvaat vezbi i toa e so pari isto kako na kurs....isto
 2. K

  Microsoft сертификати

  зошто?
 3. K

  Microsoft сертификати

  заинтересирана сум за сертификат Web developer od Microsoft, дали знае некој каде е најдобро да посетувам курс? и дали после тоа сигурно ке најдам работа?пишете
 4. K

  Sitemap во HTML

  Ми треба да направам sitemap за еден website. Дали некој може да ми даде некој корисен линк????????????????????
 5. K

  Java

  потребна ми е java книга некоја добра, сакам да научам проекти да правам?
 6. K

  Magisterski studii na finki

  ima nekoj zapisano magisterski studii na finki, na softversko inzenerstvo (tempus) na 3+2?me interesira dali navistina e zapocnato so predavanja?
 7. K

  Innovaworks

  me interesira mislenje za innovaworks kompanijata vo Skopje?
 8. K

  Менаџер на информациски системи

  me interesira sto raboti eden menacer na informaciski sistemi?
 9. K

  Postdiplomski studii

  me interesira dali nekoj ke se zapisuva na postdiploski na finki? i aku se zapisuva da mi kazi vo vrska so prijavata za poznavanje na stranski jazik dali moze da se iskoristi uverenie koe go imam dobieno od posetivan kurs po angliski jazik za visoko-sredno nivo od 2003?pisete aku nekoj znae
 10. K

  Книги за C#

  дали некој може да ми препорача некој посолидни книги за C #
На врв Дно