• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

krisbt

Локација
Битола
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 840 Pro 128GB | WD Blue 2x1TB
Case
DIY
Пол
Машки

Контакт

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 2. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 3. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 4. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 5. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 6. 10

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.
 7. 10

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.
 8. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 9. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 10. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно