• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Kratos

 1. K

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Сантпал пред две недели ни кажа дека на крајот на семестарот си заминува. Значи уште пред ова се знаеше дека ќе си оди на крајот на овој семестар.
 2. K

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Сите присуствуваа на колоквиумот. Хилхаус на крај не остана на нашата страна туку рече дека чим 20% успеале да се спремат, требало и тие другите 80% прочитај го последниот меил чим веќе си бил студент на УИСТ. Професорот можеби имаше знаење, али да предава... ноуп сори. Човекот не беше за...
 3. K

  Универзитет за Информатички Технологии – Охрид

  Нц нц нц нц, ете од вакви луѓе како нгоце Македонија не оди напред. Зошто безвезе шириш неточни информации? Јас сум исто така студент во УИСТ, на CSE. Ги положив сите предмети прв семестар, а еве отприлика како беше на колоквиумите по математика во прв семестар. Математика: Прв колоквиум...
На врв Дно