1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

krashot's Recent Activity

 1. На krashot му/ѝ се допаѓа мислењето на undergrounde во темата Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште.

  I7 8700K Asus Code X 32gb ram 3000mhz Samsung nvme 960pro 512gb Samsung ssd 2x256gb 850pro+ 2x500gb 860evo Asus 1050ti strix( dodeka...

  20 ноември 2019 во 02:02
 2. На krashot му/ѝ се допаѓа мислењето на undergrounde во темата Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште.

  [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH]

  20181225_080050.jpg 20181225_080021.jpg 20181225_080055.jpg 20 ноември 2019 во 02:00
 3. На krashot му/ѝ се допаѓа мислењето на Ace Lud во темата Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште.

  Последен update [emoji6][IMG] Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  20 ноември 2019 во 01:58
 4. На krashot му/ѝ се допаѓа мислењето на igor_igor во темата Македонски Пошти- општа дискусија.

  Јас имав една пратка од Ebay со Royal кралската пошта и ми стигна за 10 дена. Трпение спасение. :p

  18 ноември 2019 во 17:02
 5. krashot одговори на темата Најдобар начин за префрлање пари од странство?.

  Не, парите не се уште испратени...

  18 ноември 2019 во 13:26
 6. krashot одговори на темата Најдобар начин за префрлање пари од странство?.

  Здраво, неќев да отварам нова тема па ќе пишам тука. Пари добиени од странство преку Moneygram дали истите треба да се пријават во УЈП?

  18 ноември 2019 во 13:08
 7. На krashot му/ѝ се допаѓа мислењето на krema во темата Македонски Пошти- општа дискусија.

  Само трпение, не секојпат се поклопуваат коцките како што сакаме ние. :) Sent from my иПхоне using Tapatalk

  18 ноември 2019 во 13:03
 8. krashot одговори на темата Македонски Пошти- општа дискусија.

  Пратка ми седи 3 дена во LANGLEY HWDC во UK, предходно од исто место ваква пратка таму седеше само 10тина саати. Сега веќе не мрда од...

  18 ноември 2019 во 12:59
 9. На krashot му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Laptop HP Envy: i7-4510u, 16GB RAM, GeForce GTX 850M, 240GB SSD, BeatsAudio 2.1, 15.6" Full HD.

  Продавам многу сочуван лаптоп HP Envy 15-k086ng со следнава конфигурација: CPU: Core i7-4510u RAM: 16GB DDR3-1600 SO-DIMM VGA: GeForce...

  20191115_144324.jpg 20191115_144316.jpg 20191115_150717.jpg 15 ноември 2019 во 18:37
 10. krashot одговори на темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  Според веб страницата пиши дека можи сопственикот да го отклучи. Ќе испратат request, па ќе информирам.

  15 ноември 2019 во 10:47
 11. krashot одговори на темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  Ајфон заклучен на Vodafone UK, дали може да се отклуче преку unlockpanda? Цената е 49 долари. Некој да има искуство со ова? Edit:...

  15 ноември 2019 во 03:33
 12. На krashot му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Зоте Брос.

  Анхоч и Сетек имаат по 50 локали како тој еден што сега ќе го има Зоте. Разлика до нив има како Македонија до Германија.

  13 ноември 2019
 13. krashot одговори на темата Направив нов филм - сакам критики.

  Гласано!

  13 ноември 2019