• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од klikster

 1. K

  Помош околу избор на ПХП или Јава

  http://pulsar.com.mk
 2. K

  Помош околу избор на ПХП или Јава

  Имаат веб сајт да ја видиме програмата која ја нудат? П.С. Каде се наоѓа точно, пошто и јас сум од Битола па можно е да го знам :)
 3. K

  Помош околу избор на ПХП или Јава

  Кое училиште го нуди тој курс за php?
 4. K

  Kursna lista

  Ако користиш PHP еве види тука http://list.mk/koristenje-na-veb-servisot-za-kursna-lista-na-narodna-banka-so-php-i-soap
 5. K

  Нов гугл

  Кај мене дури денес се промени почетната страна на google :) btw на firefox сум :)
 6. K

  Input tag HTML5

  Не можеш да го смениш, тоа си е default порака од browser-от. Не би ти препорачал да го користиш овој начин за валидација на емаил, бидејќи сè уште не е целосно поддржан од сите browser-и.
 7. K

  Помош со mod_rewrite

  @Fatal1ty_ Apache @Goran123 Го пробав ова работеше на кратко и сега не работи повеќе.
 8. K

  Помош со mod_rewrite

  Дали знае некој како може со помош на mod_rewrite да направам ваков RewriteRule: www.example.com/sub/index.php?page=test -> www.example.com/sub/test Однапред ви благодарам.
 9. K

  Ваши рачно направени веб страни

  Како што кажа NERD, за позадина гледај избегнувај да ставаш слики, заради тоа што побавно се вчитува сајтот, би ти препорачал CSS3 :)
 10. K

  Превод на форум

  Незнам дали некој порано го има ова предложено, но нели би било подобро каде што пишува од пред колку време е последното мислење за некоја тема, значи зборувам за мислења кои се постирани од пред x дена. Наместо на пр. "пред 2 денови" да пишува "пред 2 дена"? Незнам колку е ова правописно точно...
 11. K

  Тестирајте ја Вашата брзина

  Ова претпоставувам е од ONE? Јас го имам NET M пакетот од ONE и еве како е брзината. btw од овој месец го покачија лимитот на трафикот за дупло на сите пакети. :)
 12. K

  Проблем со температурите на компјутерот

  Еве го кулерот што е за процесорот http://0.mk/kuleр. Е сега дали да го менувам овој и да ставам уште еден странично, или да си остане овој само да му додадам уште еден?
 13. K

  Проблем со температурите на компјутерот

  Еве кај мене како е после 9 часа работа, само со отворени мозила и хром. http://pic.mk/images/cpu1282932226.jpg
 14. K

  Хоби, Спорт, Рекреација ?

  Како бе сите сте возеле точак :D И јас возам онака рекреативно, по 17-18 км денот. Возам секој ден, освен кога некогаш сум зафатен. Точакот не ми е којзнае што (ROG), но добар е за off-road вожњи. :)
 15. K

  Гласање за веб дизајн предизвикот

  http://brkajrabota.mk/ е копија на http://www.index.hr/ така да незнам зошто воопшто е ставен во листата за гласање. Колку што знам дизајнот треба да е оригинален а не копија на некој друг.
На врв Дно