1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови кои го/ја следат KireAMD

 1. bogoevski

  Unstoppable , Машко, од Longyearbyen
  Мислења:
  1,685
  Допаѓања:
  2,662
  Поени од трофеи:
  1,517
 2. CDR``

  Intern, Машко, 22, од Кочани
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  20
 3. Creed_Bratton

  Gaining Experience, од EU
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  337
  Поени од трофеи:
  315
 4. draganamon

  Gaining Experience, Машко, 32, од Skopje
  Мислења:
  299
  Допаѓања:
  410
  Поени од трофеи:
  165
 5. gocetan

  Gaining Experience, Машко, од Skopje
  Мислења:
  164
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  165
 6. marto

  Gaining Experience, Машко, од Skopje
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  150
 7. Nikola Sone

  Practice makes perfect, Машко, 32, од Skopje
  Мислења:
  1,236
  Допаѓања:
  1,350
  Поени од трофеи:
  492
 8. ns.nixon

  Intern, Машко
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  50
 9. omegaRED

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  2,287
  Допаѓања:
  2,559
  Поени од трофеи:
  1,707
 10. prichina

  Cuda 5.5, Машко, 36, од Скопје
  Мислења:
  7,827
  Допаѓања:
  5,006
  Поени од трофеи:
  2,312
 11. tomi

  Guru, Машко, од Скопје
  Мислења:
  9,865
  Допаѓања:
  9,108
  Поени од трофеи:
  2,342
 12. uwemi

  Unbeatable , Машко, од Skopje
  Мислења:
  4,826
  Допаѓања:
  4,364
  Поени од трофеи:
  1,752