• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од kire5566

 1. K

  Информација и искуство за DDStore

  Здраво, ми треба информација за купување на PC од DDstore.mk . Дали некој досега има купувано, како сте задоволни и слично. Бидејќи планирам да склопам цела конфигурација од таму.
 2. K

  Gejming Konfiguracija -+40k

  Vi blagodaram na site, temata mozi da se zatvori :) Pozdrav!
 3. K

  Gejming Konfiguracija -+40k

  Vi blagodaram za mislenjeto, no zaboraviv da napomenam deka imam HDD od 1TB pa zatoa zaboraviv da go pisham vo konfiguracijata. Koj model na napojuvanje bi mi go preporachal? Blagodaram.
 4. K

  Gejming Konfiguracija -+40k

  Sakam da znam dali ovaa konfiguracija sto ja napraviv e dobra ( isklucivo za gaming). Ve molam da dadete svoi mislenja i kritiki ( sto bi izmenile / dodale ) vo konfiguracijata. MB Gigabyte H81M-DS2 LGA1150 DDR3 1600MHz SATA3 USB3.0 Ultra Durable Serial/Parallel Port VGA Gigabyte PCX GeForce...
На врв Дно