• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од kirbi

 1. K

  Ми се исклучва компјутерот?

  Ve molam pomognete mi kade da najdam servis za lap top ubuntu-linux. Ima li voopsto luge koi gi servisiraat ovie program i kade da gi najdam? Koga ke go uklucam laptopot se pojavuva samo bel ekran
 2. K

  Linux pomos

  На десктоп стиснав СИСТЕМ па ЕФЕКТИ НА ЕКРАН и ВКЛУЧИ... Ми даде предупредување дека ова е експериментален програм на едубунту и некои компјутери не го подржуваат. Но покрај предупредувањето јас мислев дека тоа "не се однесува" за мојот лап топ и стиснав ВКЛУЧИ. После тоа ми се појави бел екран...
 3. K

  Ke bidam kratka. Se raboti za ubuntu. Vo aplikacii, kliknav efekti na ekran i mi se pojavi bela...

  Ke bidam kratka. Se raboti za ubuntu. Vo aplikacii, kliknav efekti na ekran i mi se pojavi bela pozadina na desktop. Sega veke nisto ne e vo funkcija. Ke mi pomognes??? :)))
 4. K

  Zdravo Aleks. Se nadevam deka ke mi pomognes da go resam problemot. :)

  Zdravo Aleks. Se nadevam deka ke mi pomognes da go resam problemot. :)
На врв Дно