• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од kiko98

 1. kiko98

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Blagodaram na opseznata analiza Испратено од VOG-L29 преку IT.mk форум апликација
 2. kiko98

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  128gb, за тој се решив нс крај. Благодарам на одвоеното време. Испратено од VOG-L29 преку IT.mk форум апликација
 3. kiko98

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Што мислите кој е подобар избор, самсунг с10+ или хуавеи п30 про? Во дилема сум кој да го земам [emoji848]
 4. kiko98

  globfone.com бесплатни смс и повик

  Globfone | Free online phone - send text, call phone, call mobile Функционира преку нивната веб страна и од македонија , испробано за смс и пораката стигна
 5. kiko98

  Како да го одржите вашиот телефон во супер состојба

  Не знаев во која тема да напишам па оваа изгледаше нај адекватна. Имено ми влезе вода во звучникот и сега дава звук како во дупка , решение е да се смени звучникот или има некој life hack како да го решам проблемов??
 6. kiko98

  Македонски Пошти- општа дискусија

  Дали ова значи дека залутала пратката низ литванија??
 7. kiko98

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  Здраво дечки што мислите за телевизориве ми треба за во детска ќе се користи за гледање спорт и филмови. Буџет ми е 13-15000 HD LED TV GRUNDIG 40VLE4720BN, 40"(102cm), 100Hz Техномаркет - FAVORIT LED TV-40DN4JM3T2A SMART
 8. kiko98

  Laptop do 20000

  Дечки дајте предлог до 20к , лаптоп е за сестра ми и ќе го користи за секојдневна употреба. Пожелно е да има повеќе меморија и да има побрз процесор
 9. kiko98

  Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

  Zemi loctite od zelenoto lepace i zalepi go , predtoa so vodena smirgla malku zasmirglaj gi dvete plastiki . Ke drzi nema gajle Испратено од SM-J530F преку IT.mk форум апликација
 10. kiko98

  Aliexpress

  Nekoj iskustvo so lining naracki od aliexpress?? Испратено од SM-J530F преку IT.mk форум апликација
 11. kiko98

  Проблем Toshiba lap top ne se vklucuva. Helpp

  Фала на советите [emoji3] Веќе е однесен на сервис Испратено од SM-J530F преку IT.mk форум апликација
 12. kiko98

  Проблем Toshiba lap top ne se vklucuva. Helpp

  Лап топот беше уклучен и наеднаш зачури и се изгаси.Го исклучив полначот и пробав да го уклучам несакаше.Го отворив лап топот и видов дека чури од тука(види слика) . Помош?? Испратено од SM-J530F преку IT.mk форум апликација
 13. kiko98

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Цена за декодирање iphone7 , кодиран на телеком?? Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
 14. kiko98

  Apple паметни телефони - генерална дискусија

  Кај да декоридам iphone7 од телеком?? И колку пари Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
 15. kiko98

  Sovet

  Planiram da kupuvam tv do 20k dajte nekoj sovet najdobar izbor za taa cena koj bi bil Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
На врв Дно