• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од КИКО

  1. К

    Математика/ Формула

    Ве молам за помош околу пресметување на оваа задача. Се работи за некоја формула. Решението е 250 еур. Однапред Ви благодарам! :zbunet3:
На врв Дно