1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Kasper89
Последна активност:
21 Јануари 2018
Зачленет:
28 Јуни 2016
Мислења:
25
Допаѓања:
24
Поени од трофеи:
10
Пол:
Машко
Роденден:
16 Февруари 1989 (Возраст: 31)
Локација:
Скопје

Сподели

Kasper89

Intern, Машко, 31, од Скопје

Kasper89 последен пат беше виден (како):
21 Јануари 2018
  1. На профилот на Kasper89 сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  16 Февруари 1989 (Возраст: 31)
  Локација:
  Скопје
  Processor & Cooler:
  AMD Phenom II x4 B50 3.10GHz
  Storage:
  500GB WD Blue SATA 3
  PSU:
  Great Wall 500w
  RAM:
  2x4GB DDR3 1600MHz Dual Channel.
  VGA:
  Ati Radeon HD3850 512MB 256Bit
  Case:
  Обично без капак од левата страна xD
  Mouse:
  Delux
  Audio:
  Via Vinyl High Definition Onboard
  Monitor:
  Asus 19" LCD
  Keyboard:
  Delux
  Motherboard:
  AsRock N68C-S UCC
  OS:
  Windows 7 64bit
  Професија:
  Сервисер на компјутери.
  Музика:
  Народна,Забавна,турбофолк,ју рок,странско итн...