• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од kapistec

 1. kapistec

  Македонски Пошти - Општа Дискусија

  Општина Центар сум. Бев синојќа во пошта 2 отпозади и ми рекоа дека према бројот е стигната сега кај нив ама била уште во вреќи па да дојдам денес накај 18 часот на исто место. Е сега за царина дали би се платило или тука ако е не се плаќа, стварно не знам.
 2. kapistec

  Македонски Пошти - Општа Дискусија

  2019-12-05 09:57 Skopje IO 1003, Vo Posta 2019-12-05 08:25 Skopje IO 1003, Vo Posta 2019-12-04 21:50 Skopje PC 1005, Vo Posta 2019-12-04 09:59 Skopje -20 1020, Vo Posta 2019-12-03 16:30 Skopje IO 1003, Vo Posta 2019-12-03 11:45 MKSKPB, Pristignata vo Naizmeni!na po{ta(Vlez) Сега е пак во...
 3. kapistec

  Македонски Пошти - Општа Дискусија

  2019-12-04 21:50 Skopje PC 1005, Vo Posta 2019-12-04 09:59 Skopje -20 1020, Vo Posta 2019-12-03 16:30 Skopje IO 1003, Vo Posta 2019-12-03 11:45 MKSKPB, Pristignata vo Naizmeni!na po{ta(Vlez) Ми стигна пратка од Ebay. Моментално се води Skopje PC 1005, Vo Posta. Каде се наоѓа оваа пошта во...
 4. kapistec

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Со ова не може да се види наназад колку пати е полнет телефонот во случај да не бил нов туку користен.
 5. kapistec

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Пријател мој го зема Самсунг S9. Го има телефонот од завчера. Му го декларираа дека е нов не вклучен, со налепници бил и е од ВИП е ама со гаранција од лето 2018. Не ми се верува некој да чека 8-9 месеци за да продаде нов телефон. Затоа прашав дали може да се провери. Е сега со батерија циклус...
 6. kapistec

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Дали постои начин да се провери дали Самсунг S9 e сосема нов односно дали има опција да се види кога е прв пат вклучен (во случај кога користен телефон се продава како нов)? П.С. На Ајфон ја има таа опција ама не знам кај Самсунг. Поздрав
 7. kapistec

  Проблем со Dell 3521

  Почитувани, На лаптоп Dell 3521 на вклучување понекогаш се подига системот и се си работи како треба но понекогаш после вклучување 2-3 секунди како да почнува, но не го подига системот и стои само како на стендбај. После 2-3 пати неуспешни обиди, повторно ќе се вклучи и се е како треба. Ова го...
 8. kapistec

  Kodi - Генерална дискусија

  Во ред, фала друже. Ме чуди што на сите адони е исто. Ќе пробам да го инсталирам новиот Exodus 6 па да видам. Некој предлог за адон за филмови кој го нема овој проблем кој го пишав. П.С. Дали со апдејт на 17.6 на кодито би се решил проблемот или е исклучиво проблемот во адоните?
 9. kapistec

  Kodi - Генерална дискусија

  Имам Андроид Box TX3 mini со инсталирано Kodi 17.4. Го користам за филмови преку Placenta i Neptune Rising и од пред некој ден во делот каде стално отварав нови филмови „Theaters“ ми нуди некои нови неатрактивни филмови т.е. едноставно хит филмовите кои се актуелни ги снема. Напоменувам дека...
 10. kapistec

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Да, Спортлајф.
 11. kapistec

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Не ја инсталирав јас апликацијата. Се појвави едноставно во системските апликации и тоа без лого и име беше со негде 6 мб.
 12. kapistec

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Проблемот решен. Сепак беше проблем во несакана апликација. Во системските апликации (најдолу) имаше апликација без лого која ги правеше проблемите. По uninstall се се реши. За неко друг со ваков проблем-за S9 а веројатно и други андроид телефони. Settings-Apps-Sistem Apps и тука uninstall не...
 13. kapistec

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  немам инсталирано некој апликација скоро.
 14. kapistec

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  На Галакси С9 кога ќе го вклучам телефонот од локскрин ми се отвараат некои интернет страници. Кога ќе ги тргнам телефонот се работи нормално се додека не се стави во локскрин положба и повторно пак исто т.е. некои интернет страни сами се појавуваат. Иначе го користам Самсунг Интернет броусерот...
 15. kapistec

  Kodi - Генерална дискусија

  Кога ќе наполни баферинг попкорн не ми сецка а и преводите ми се некако подобро сетирани. Како и да е сакам да го имам во опција доколку може да функционира како треба.
На врв Дно