• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од kamikaza333

 1. kamikaza333

  Помош со креирање hex фајл за pic16f88

  Може да го прикачиш фајлот. Можно е мене да ми треба. Исто ако имаш некој линк за комплетната постапка на поврзување, бирање на порта и целиот процес на програмирање на микроконтролерот. Имам програматор и микроконтролер. Сега само да направам шема и да го испрограмирам pic16f88.
 2. kamikaza333

  Diablo III: Reaper of Souls

  Не се хејта се што се плаќа бато, WOW опстана многу години со плаќање бидејќи беше одлична игра. Сега сеуште се плаќа ама не е толку добра како порано и луѓето повеќе ја хејтаат. Ни не реков дека си рекол дека е лоша игра пое, туку објаснував зошто е добра. Фри ту плеј има иднина само ако е...
 3. kamikaza333

  Diablo III: Reaper of Souls

  Секоја игра е различна, ама во истиот жанр - а посебно игри кои ќе ги играш на подолг период, не можеш а да не ги споредиш за да одредиш која ќе ја играш. Би бил будала ако не споредуваш игри од ваков тип како poe i diablo. Ти како гејмер кој веројатно навикнал да ги игра игрите како да се...
 4. kamikaza333

  Diablo III: Reaper of Souls

  Јас пак велам, Ги гледав стримовите на бета за кои близард вели дека ќе биде иста како финалната верзија само без финалниот бос. Секако дека е подобра од диабло 3 и дека има подобар endgame ама ти велам и тоа како ќе ја пропуштам оваа експанзија. Path of exile сеуште е и ќе остане класи над...
 5. kamikaza333

  Diablo III: Reaper of Souls

  Да има како да си ги вратам парите откако ќе ја купам би ја купил и оваа. Вака, не фала. Од тоа што го видов на стримовите, според мене не вреди да се купува, кога за безпари има многу подобра алтернатива во секој аспект која ја играм веќе цела година.
 6. kamikaza333

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Рачунајте дека цената на лтц варира, моментално е 39 така да ако некогаш во иднина скокне ептен многу а ги чувате паричките, ќе имате многу поголем профит.
 7. kamikaza333

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  За на coinotron.com ако изберам PPS метод на плаќање дали shares/min. е ист како на wemineltc или ќе биде многу побавно. Бидејќи на wemineltc со 3.5 s/m најчесто оди и со таа брзина а со цената по Share на coinotron би имал 3пати побрза заработка. ???
 8. kamikaza333

  BioShock Infinite

  Sranje Komentar :)
 9. kamikaza333

  Најпосакувани игри во 2013

  Даааа, ја мислев тоа „Ја свртев“ се однесува за Bioshock :))
 10. kamikaza333

  Најпосакувани игри во 2013

  Ама не си навлегол толку длабоко да поврзеш комплетно до детал, ако имаш време пак ја играј и прочитај на нет некои работи да ти се разјаснат. :)
 11. kamikaza333

  Најпосакувани игри во 2013

  prichina изиграј ја Bioshock infinite (уште поубаво би било ако ги имаш изиграно 2те претходни), па кажи ми дали Tomb Raider ќе ти остане на прво место, за да знам дали да ја играм. За мене Bioshock Infinite ги остави сите 2-3 круга назад во трката. Ептен е добра, немам зборови.
 12. kamikaza333

  BioShock Infinite

  Да не ја изиграте играва е грев. Толку, немам друго што да кажам. Пред 2 саата ја завршив и ми го направи ќефот како ниедна игра до сега. СТРАШНО! НЕОПИСЛИВО! После Bioshock Infinite игрите ќе треба да ги мерам според тоа за колку се полоши од неа.
 13. kamikaza333

  Најпосакувани игри во 2013

  Шпекулација е дека кошта 200 000 000$ . Креаторот на Twitter ги негираше тие информации.
 14. kamikaza333

  Bill Gates донира 95% од своето богатство...

  Каква математика користеше за да дојдеш до ваков заклучок? :D 1/200=0.5% Твоево е 100x100=10 000%? :D
 15. kamikaza333

  Bill Gates донира 95% од своето богатство...

  Забележавте дека веста е стара 1 година?
На врв Дно