• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

kamikaza333

Роденден
8 ноември 1991 (Возраст: 29)
Локација
Кочани
Прекар
Kamikaza
Професија
ИТ
Музика
Rock
Пол
Машки
Интереси
Freelancing

Потпис

CPU- i5 [email protected][II] MB - Asus P8Z77-V LX[II]VGA - Sapphire HD7850 2GB GDDR5 Dual-X[II]PSU - CM 600W GX Lite[II] Display - ASUS VW246H 24" 2ms Full HD[II] Soundcard - Audigy SB SE 7.1 [II] Headphones - AKG K512[II] Speakers - Gembird 2.1 64W(40+12+12) RMS[II] Case CM Elite 430 Black[II] Mouse - A4tech X7 750MK[II]Keyboard - A4tech X7 G800[II]HDD Seagate Barracuda SATAll ST3750525AS
750GB + 1.5TB External WD elements [II]Ram - 8GB Kingston [email protected]

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 3. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 4. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 5. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 6. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 7. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 8. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 9. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно