• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од kakalo

 1. kakalo

  Помош ! Поврзување на лан конекција со WIFI

  Здраво дечки, Имам гоолем проблем. Вака сеа, имам интернет кој go добиваm преку switch кој претходно е фрзан на firewall ( IP Cop инсталиран на машина која изиграва firewall ) . Мојата IP адреса е unrestricted кај firewall-от. Значи нема никакви блокади или рестрикции. Интернетот го добивам на...
 2. kakalo

  Помош околу програм !!

  Таман работа ако се лажеме, него ми треба сеа со прости зборови да се изразам на пример на таа и таа дата кај тој и тој вработен се појави таков дефект и се отстрани со тоа и тоа. и на крај од месецот како известување да се испринта како планер со коцки и да му се даде на шефот на потпис. Тоа е...
 3. kakalo

  Помош околу програм !!

  Здраво фрикови !! Вака сеа има ли шанси некој да помогне за да најдам некој програм со ке мозе да го користам секојдневно на работа. Незнам колку ке ме сватите но ми треба програмче нешто како секојдневен планер за секјдневни проверки. Вака сега работам во фирма како NETWORK ADMINISTRATOR и...
 4. kakalo

  Help okolu kirilicna podrska!

  Pozdrav luge. Prilicno sum nov vo kreiranje web strani. Se regnav ma hit.bg. Simnav template za web strana. E dobro sea sakam nekoi izmeni da napravam so Dreamwaver na pr. sliki ovo ono. Mada mi bese potesko poso nekako koga i da mrdnev slika se drugo mi se zezase ja srediv nekako. Tekstot go...
На врв Дно