• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Joker

 1. Joker

  Царинска тарифа

  Дали на телефон порачан од онлајн продавница на интерет не се плаќа царина во Македонија?
 2. Joker

  Царинска тарифа

  Здраво. Ова ми е прв пост на форумот. Барав на гугл дали можам да најдам колку ќе ми биде царина и ддв за одреден предмет што сакам да го порачам од алиекспрес. Наидов на темата и скоро и да ги прочитав сите страни. Видов дека се збори за ценовник кој кажува колку ќе биде царината на предметот и...
На врв Дно