• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Johnny

 1. J

  Движење на објекти во ActionScript 3.0

  Дечко, незнам колку ти е стар постов, сигурно си научил до сега:D ама, еве ти едно решение: "var KeyCharCode:uint=event.keyCode;"
 2. J

  Џеилбрејк ипод тач 3.1.1 8гб

  Дечки, гледам дека се мачите како јас што се мачев и се нервирав едно време и на крај ми успеа со оваа странава jailbreakme.com. Фатете wi-fi и отворете ја странава со safari-то на iphone/ipod-от и следете инструкции. Брзо е и едноставно, не е tethered и мислам дека функционира на сите модели...
 3. J

  Zulu na iPhone

  Ако имаш направено jailbreak, инсталирај си ја Frash (не сум сигурен чија беше, провери на google) и ќе можеш да гледаш flash анимации на safari-то, па највероватно и zulu ќе можеш да гледаш. Ако имаш оперативен 4-ка, земи ја Frash 0.02, функционира.
На врв Дно