• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од joco_mkd

 1. J

  АМД Радеон графичка ПРОБЛЕМ

  не бива брат, си се вратив на 7-ца и се е ок...сепак фала ти на советите..позз
 2. J

  АМД Радеон графичка ПРОБЛЕМ

  Исто друже...во safe mode не сакаше да се инсталира а нормално само што се инсталира и отиде на црн екран :S
 3. J

  АМД Радеон графичка ПРОБЛЕМ

  Со последниот апдеј на графичката АМД радеон HD7400м ми се појави Black screen значи се работи во позадина но екранот е црн и морам преку safe mode да направам roll back ili uninstall на драјверите за да можам да работам на лаптопот.На Win7 инсталирав постара верзија на драјверот ама денеска на...
 4. J

  Just Cause 2 immortal

  Е во него одев де ама после тоа падобранецот не се отвараше...но сеа е се ОК ја преинсталирав играта и се си дојде на свое место :D сепак фала
 5. J

  Just Cause 2 immortal

  Ај пробај Run as administrator
 6. J

  Just Cause 2 immortal

  http://youtu.be/3CWWobw_znU ова е првата мисија,кога го фаќаш црнецот треба да се спуштиш во базата ама никако не се отвора падобранецот, све пробав нисшто нејќе..ваљда има некој fix па ќе почекаме да излезе пошто гледам и многу други го имаат овој проблем
 7. J

  Just Cause 2 immortal

  Ако имаш windows XP ич не пробувај да ја инсталираш пошто XP не поддржува.Само Vista и 7
 8. J

  Just Cause 2 immortal

  По инсталацијата можеш да бираш кој мод да го играш, рускиот или англискиот
 9. J

  Just Cause 2 immortal

  Пред 2 дена ја симнав играва и уште при првата мисија наидов на проблем...никако не може да се помине, па ме интересира дали некој ја има играно па на некој начин да ми помогне.инаку играва има одлицен gameplay и одлична графика http://youtu.be/frX_oEvQvA0
 10. J

  Препорачајте ми некоја топ игра

  Дефинитивно Dead Island..денеска ја свртев и ти гарантирам 4-5 дена невиден гејмплеј,адреналин,графика...сето тоа надополнето со одлична приказна!!!
 11. J

  Ubisoft error 2

  Дај кажи кој крак го симна пошто и јас не можам да ја стартувам играва???
 12. J

  Dead Island проблем

  Run As Administrator :D Фала ти братко
 13. J

  Dead Island проблем

  Ја спуштив играва од замунда и кога ја стартувам играта се појавува error:Cannot write in game folder.You dont have permission.Може некој да помогне??btw имам windows 7 ultimate
На врв Дно