1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Jedah's Recent Activity

 1. Jedah одговори на темата Фискалните и гаранциите.

  А па со ова ќе се прекрши државата. Некни во една кафана друштво правивме цех од 4400ден. Му викаме на келнерот камо ти фискална за ова?...

  16 Јули 2019 во 16:27
 2. Jedah одговори на темата Фискалните и гаранциите.

  Па многу јасно дека е дебилизам. Ко да ловам Покемони се чуствувам со тоа камерана и QR кодовине. Се работи за дневна рутина која треба...

  16 Јули 2019 во 15:39
 3. Jedah одговори на темата Фискалните и гаранциите.

  Хаха луѓево не скенираат фискални сметки зашто се плашат од државата. Тоа е еквивалент на малите трговци што се плашат да побараат...

  16 Јули 2019 во 13:55
 4. Jedah одговори на темата Фискалните и гаранциите.

  Па многу јасно кога 2% земаат банките провизија. Ти продадам ја лаптоп од 30.000 и ти ми извадиш картичка. Ја трзниме. Утредента ја на...

  16 Јули 2019 во 00:20
 5. Jedah одговори на темата GameRetro [официјална тема].

  Абре водење YT канал e ongoing проект. Не иде со 2 години припремање материјал кој ќе го испуцаш за месец дена. :)

  13 Јули 2019 во 14:39