1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

JasSum's Recent Activity

 1. На JasSum му/ѝ се допаѓа мислењето на Tomekk во темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Преку ден нема многу голема разлика, но во low light има поготово со Night sight. [ATTACH][IMG][IMG][IMG] Sent from my Mi A2 using Tapatalk

  IMG_20190922_191458.jpg 23 Септември 2019 во 22:37
 2. На JasSum му/ѝ се допаѓа мислењето на psyside во темата Телефон со добра камера.

  Стави gcam, упали hdr + enhanced

  23 Септември 2019 во 19:16
 3. JasSum одговори на темата Телефон со добра камера.

  За добри фотографии имаш фрипик

  23 Септември 2019 во 16:42
 4. JasSum одговори на темата Телефон со добра камера.

  Ми најде @DaVoRkNe

  23 Септември 2019 во 14:48
 5. На JasSum му/ѝ се допаѓа мислењето на DelphiUser во темата Телефон со добра камера.

  Ми8 за 200 евра најде?

  23 Септември 2019 во 14:32
 6. На JasSum му/ѝ се допаѓа мислењето на marv во темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  RN7 освен ако не ти треба НФЦ па да идеш на А50. Секако разликата у цена е солена за само тој додаток. Јас да купував сега ќе земев РН7,...

  23 Септември 2019 во 13:13
 7. На JasSum му/ѝ се допаѓа мислењето на marv во темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Зошто? Му нудиш телефон кој немам идеја зашто уопште го извадија, со сите глупи спецификации на него. Мислам дека ќе го прогласат и...

  23 Септември 2019 во 11:40
 8. JasSum одговори на темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Инфериорма камера и слаб дисплеј. Сето тоа за повеќе пари. Слаба комбинација. 50€ повеќе не е малку разлика

  23 Септември 2019 во 11:37
 9. JasSum одговори на темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Mi 8 lite, Mi A2, RN7, A40, A50. Што е паметен избор од овие, и зошто.

  23 Септември 2019 во 11:09
 10. JasSum одговори на темата Телефон со добра камера.

  Моментално во хајстор има попуст и А2 и Ми8 лајт се осетно поефтини од самсунзите. Да одам да си земам дур има, или сепак А40? А50...

  23 Септември 2019 во 09:25
 11. JasSum одговори на темата Телефон со добра камера.

  Купено за мене Mi8 А сега за невестата предлог: Mi8 Lite, Mi A2, Redmi Note 7, A40, A50... Треба да е нов, буџет 9-12.000 Да не има...

  23 Септември 2019 во 05:58
 12. На JasSum му/ѝ се допаѓа мислењето на Avid во темата Мртов пиксел на нов монитор.

  Ама и вработените треба да си знаат. Јас задњава година и пол купив телефон и лаптоп од Анхоч. Двата, самиот вработен (се погоди истиот...

  20 Септември 2019 во 07:18
 13. На JasSum му/ѝ се допаѓа мислењето на Astro во темата Мртов пиксел на нов монитор.

  Не научивте и не научивте дека монитор и лаптоп бараш да ти го уклучат во труја. Вадиш пари/картица и викаш палете го на лице место.

  20 Септември 2019 во 07:18
 14. JasSum започна нова тема:

  Купувам Redmi Note 7

  Купувам нов редми ноте 7. Доколку некој обновува договор со оператор, може да се договориме.

  Форум: Купувам

  18 Септември 2019 во 13:15