• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Jana __

 1. J

  Ми треба совет!

  Да ти кажам право, ако одам некаде, сакам да одам таму, башка и многу поблиску ми е од Семос. Aма цениве некако многу поскапи се, за разлика од Семос. Во Сивус, за Веб Дизајн,школарината е 2550€ и даваат попуст 300€ за уплата во кеш, до 1-ви Мај, значи некаде 2250€. А во Семос, е 2250€...
 2. J

  Ми треба совет!

  Здраво Дечки :) Дипломирав пред 3 месеци, софтверско инжинерство, тригодишни студии. Моментално многу се мислам дали да продолжам на магистратура, да се запишам на една од академиите на Сивус или Семос, или да барам работа. Малце се разочарав, значи од сите огласи за вработување, немаше ни еден...
На врв Дно