• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од ivicamitev

 1. ivicamitev

  Официјална тема за Напојувања

  незнам дали е оффтопик ама ќе питам. Имам HP Pavilion DV7, неможе да никако да се вклучи. Па дали само напојувањето цркнало или може да е и некој друг дел? Ако е напојувањето од прилика колку би коштало за да се замени? Фала.
 2. ivicamitev

  Најдобар бесплатен антивирус?

  AVAST 6.0 + COMODO FIREWALL најдобрата бесплатна заштита во моментот
 3. ivicamitev

  Околу инсталација на MacOS

  Дали можам да инсталирам iDeneb v1.5.1 10.5.7 на оваа конфигурација и ако може како да направам дуал бот со windows 7, (ама се си мислам дека нема да биде оти графичката ми е on board...фала :)
 4. ivicamitev

  Ne mozam da instaliram HAKINTOSH ve molam za POMOS

  Дали можам да инсталирам iDeneb v1.5.1 10.5.7 на оваа конфигурација и ако може како да направам дуал бот со windows 7, (ама се си мислам дека нема да биде оти графичката ми е on board...фала :)
 5. ivicamitev

  Comodo & Avast vs zer0 day malware!

  Фала на објаснувањето...не гњавам веќе никој :D, не сум знаел дека разликата е толку мала меѓу про и обичната верзија позз и фала.
 6. ivicamitev

  Comodo & Avast vs zer0 day malware!

  @Psyside, сега ако инсталирам Аvast дали ќе треба да го бришам CIS и да инсталирам само Firewall или доволно е само во Configuration да биде штиклирано на Firewall Security наместо Proactive, а AV да остане Stateful или Disabled? И дали има голема разлика помеѓу CIS и CIS Pro затоа што кај мене...
 7. ivicamitev

  Comodo & Avast vs zer0 day malware!

  Сега баш го ставив на тест антивирусот на Comodo со вируси од истиот сајт што се користи во тестот од клипот погоре и Comodo AV е беспрекорен :) позз и фала :)
 8. ivicamitev

  Comodo & Avast vs zer0 day malware!

  користам CIS Pro дали да останам на него или подобра е оваа комбинација од Avast Free и Comodo Defence+(HIPS) или тоа би било да мењам мерцедес за фичо :D
 9. ivicamitev

  Тестирајте ја Вашата брзина

  ONE а зошто пишува „Македонски Телеком“ дали оти ONE превзима од Телеком?
 10. ivicamitev

  Norton Antivirus & Norton Internet Security 18.6.0.29 relased!

  Зошто нортон има толку слаби резултати, малку ми е чудно ова?
 11. ivicamitev

  Comodo v5.4

  Далеку од тоа дека KIS e лош, напротив од секогаш сум користел Kaspersky (додуша никогаш лиценциран :) ) се додека не излезе NIS 2011, но Comodo излезе како подобар AV а за firewall незнам и прашањето претходно ми беше дали CIS Pro e Подобар од KIS, ама како шо читам веќе ми одговори :)
 12. ivicamitev

  Comodo v5.4

  2012
 13. ivicamitev

  Comodo v5.4

  Па пред KIS имав NIS 2011 :) сеа шо правеме испаѓа дека ни NIS не го бива :D
 14. ivicamitev

  Comodo v5.4

  Користев KIS 2012 локации: D:\SmitfraudFix.zip|SmitfraudFix/restart.exe - Win32.Reboot H:\System Volume Information\_restore{C2E08AA1-A69A-442A-919C-98E731B6D8A6}\RP58\A0006676.exe - Win32.Shutdowner Фала во секој случај и разочаран сум од KIS мислев дека е најдобар после...
На врв Дно