• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Ивица

 1. И

  ping reply скрипта - how to?

  Дечки незнам дали е на добро место постов но ми треба помош за powershell скрипта, скриптата подоли ми копира од една локација на друга, но никако неможам да најдам команда за зипување на копираниот фајл: $p = Start-Process $pathTo7ZipExe -ArgumentList $arguments -Wait -PassThru...
 2. И

  Друже ,ќе може ли да ми ја пратиш книгата по Јава на [email protected] .Фала однапред

  Друже ,ќе може ли да ми ја пратиш книгата по Јава на [email protected] .Фала однапред
 3. И

  Ме интересира дали го имаш пробано со апликацијата од Play store за на мобилен и дали работи?

  Ме интересира дали го имаш пробано со апликацијата од Play store за на мобилен и дали работи?
 4. И

  Друже ќе може помош ,малце за OTRS?

  Друже ќе може помош ,малце за OTRS?
 5. И

  Помош околу инсталација на OTRS на FreeBsd

  Само што заврши инсталацијата на ОТРС системот на FreeBsd сервер и на крај ми дава ваква грешка ops! An Error occurred. Error Message: SecureMode active! If you want to re-run the Installer, disable the SecureMode in the SysConfig. You can Send a bugreport or go back to the previous page...
 6. И

  Прашање во врска со драјвер на AMD RADEON HD

  Не кочи ама ми блокира неколку пати на Call of Duty Black Ops 2. Ја играм на high и нема никаков проблем, ама знае да закочи на сред игра, можно е и да е од играта пиратска дека е... Ме нервира зашо драјверот не го покажува од AMD, прогуглав малце и као наводно кога има потреба од појака графика...
 7. И

  Прашање во врска со драјвер на AMD RADEON HD

  Има некој искуство со инсталација на драјвери за графичка AMD Radeon HD 8730M за лаптоп, повеќе пати пробувам со инсталација ,преинсталација... и пак ми појавува дека е инсталиран драјвер за Intel hd 4000..
 8. И

  Проблем со мрежна картица

  Значи вака, ми цркна плочата на серверот, му ставив друга плоча со ист чипсет, се профункционира како што беше само не ја појавува мрежната картица, пробав да ја инсталирам и ми ја дава како local area connection 2,3 itn... и нон-стоп прави пали-гасни. Кога пробав да ја ставам старата ип на...
 9. И

  NAS (Network Attached Storage)

  Пред некој ден ми стигна флаер на работа за QNAP NAS Storage, провери тука
 10. И

  NAS (Network Attached Storage)

  Кажи за што конкретно ти треба?
 11. И

  Бесплатна Kaspersky лиценца 2011

  Немора ,јас го спуштив од официјалната страница на Kaspersky.
 12. И

  Бесплатна Kaspersky лиценца 2011

  Работи:bravo:
 13. И

  ПОВЛЕКУВАЊЕ!

  Не ми се верува како успеваат партииве да влијаат врз луѓево... Па што има врска, која партија дала пари за реклама на сајтот, Вмро има дадено на сите телевизии(освен А1),сите радија и електронски медиуми, па што треба сеа Мр.Алиен да ги бојкотираш сите и да гледаш само А1:zbunet3:
 14. И

  Windows 7 BSOD Проблем

  Инсталирај ги најновите драјвери за графичката картица, ако не сака преинсталирај го повторно 7-цата и направи неколку пати формат, можно е да не се избришани некои фајлови и тие да му прават проблеми.
На врв Дно