• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Ивица Усул

 1. Ивица Усул

  Battery Replacement iPhone 6S

  Здраво Ацо, Сакам да Ве известам дека не пронајдовме никаква грешка со уредот iPhone 6s со сериски број DNPQNCCRGRY6 кој го имате оставено на дијагностика. Во прилог Ви испраќам и Screenshot-ови од дијагностиката и како што може да забележите нема никаква грешка. Може да дојдете и да го...
 2. Ивица Усул

  Battery Replacement iPhone 6S

  Ако има ерори ќе се санираат, никој не фаќа врски а особено не успеваат врските кај Орце и кај Камче Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 3. Ивица Усул

  Battery Replacement iPhone 6S

  Здраво mothmans, Нема гајле [emoji3] Да, во iStyle работам. Ако не ти е проблем пиши ми на чиво име е оставен и сериски број на уредот. Поздрав Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 4. Ивица Усул

  Battery Replacement iPhone 6S

  Здраво mothmans. Дали уредот е во гаранција? Доколку е во гаранција, тогаш и батеријата е во гаранција. Доколку има проблем уредот, а воедно и батеријата, тогаш ќе покаже на дојагностика. Доколку не покаже ништо на дијагностика, која патем ни е според правила и упатства од apple, тогаш немаме...
 5. Ивица Усул

  прблем со лаптоп - електрицитет на допир

  Пробај го ова: 1.Кога ти е исклучен лаптопот, извади го адаптерот од струја и после извади ја батеријата. Откако ќе го направиш тоа држи го копчето за вклучување 30-35 секунди. 2. Потоа стави го само адаптерот и вклучи го компјутерот Се надевам дека помогнав. Поздрав,
 6. Ивица Усул

  прблем со лаптоп - електрицитет на допир

  Јас имам HP ProBook 4540s и се осеќа истиот електрицитет ама е алуминиумско куќиштето, а бидејќи твојот е со пластично куќиште не знам зошто би го осеќал тој електрицитет ....
 7. Ивица Усул

  Предлог за монитор

  ти знаеш што е кападастер за фендер ? Ваљда нема некој на форумов кој што не знае што е TN display. Ако е работата да се курчиме кој колку знае тоа е друга работа. Ја замешавте темата. Дечкото си побара монитор. Не знам зашто мешате баби и жаби. Поздрав.
 8. Ивица Усул

  Предлог за монитор

  Кој спомна компјутери, тука разговараме за монитори. А квалитетот кај Lenovo е неприкосновен, затоа се и петти производители во светот за монитори, а први за лаптопи. Квалитетот е релативна работа. Зависи од серијата, зависи и од тоа што бара купувачот. Квалитет има и HP, ама ако ти се погоди...
 9. Ивица Усул

  Предлог за монитор

  Не знам кај пишуваше за квалитет и за останато. Темата е Предлог за монитор 23-24 инча од 8000 до 10000 денари а не е за нешто друго. Фала, Поздрав, Со здравје да го користиш :)
 10. Ивица Усул

  Предлог за монитор

  Lenovo се ѕверски. Јас имам LS2023 Wide Screen ептен добар монитор
 11. Ивица Усул

  Live Long And Prosper

  Live Long And Prosper
 12. Ивица Усул

  Здраво на сите!

  не напињајте сеа :)
 13. Ивица Усул

  Здраво на сите!

  Live long and prosper
На врв Дно