• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од ivanzrlev

 1. I

  Windows 2000

  shooter, пробав и претходно и штиклирав да се логира на секое вклучување и одев кај јузерите ставив сегашен пасворд а нов оставив празен и пак исто. petre.dimov и видеото нема помош, пробав и така „именакомпјутер\именаакаунд“ после пасворд и пак ништо.
 2. I

  Windows 2000

  (К1) windows 2000 го гледа (K2) windows 7 и влегува во мрежа каде има шерувано фолдери, но (K2) неможе да влезе во (К1) бара најава со корисничко име и лозинка. Тоа корисничко име и таа лозинка не ја прифаќа кога се логираш на Windows 2000 при самото вклучување на компјутерот.
 3. I

  Windows 2000

  Ми треба помош со Windows 2000 professional, поточно со корисничко име и лозинка на компјутерот за мрежно споделување на фајлови. Како можам да го тргнам или променам корисничкото име и лозинката која ја бара за најава за влез од друг компјутер.
 4. I

  EPoX EP-4VKMI Drivers

  Фала крема овие драјвери се точните и ми завршија работа.
 5. I

  EPoX EP-4VKMI Drivers

  Mi trebaat drajveri za EPoX EP-4VKMI za Windows XP. Ne uspeav po internet da najdam za da simnam.
 6. I

  Edubuntu Linux Problem so Skype, YahooMessanger, aMSN

  Искуцав во терминал, но погрешна команда
 7. I

  Pomos so Windows Xp

  Инаку направи неколку чистења со: - CCleaner - Advanced System Care Pro v3.7.0 - Направив дефрагмент на Ц и Д со Windows Defragmen и со Diskeeper 2010 Pro Premier - Направив Скан диск и наидов на проблем и застанав, инаку ќе пробував и со Tune Up, Registry Mechanich .... Проблемот е "Bad...
 8. I

  Pomos so Windows Xp

  Се те сваќам, знам сум правел ама за други, а за мене не сум правел. Добра работа е тоа/ за 20-30 мин тотално се наснимано/вратено од ДВД. Инаку 3ч најмалку потребно да се дотера сето тоа.
 9. I

  Pomos so Windows Xp

  Ова неможев да го најдам "Enable Advanced Power Management Support... ", да не си некој чекор испуштил или јас пак не го најдов. Се работи за Windows XP SP3 / инсталиран на лаптоп ACER TravelMate 5320.
 10. I

  Pomos so Windows Xp

  Тоа се е проверено, но некако пак не работи. Ајде до шо може да биде, да се спасам од форматирање.
 11. I

  Pomos so Windows Xp

  Pred 1 mesec go preinstalirav laptopot, na nego instalirav cd koe go imam so godini. XP SP3 koe raboti super ne mi e pravilo problemi. No se javi problem neznam kako na laptopot. Koga mu pravam Shut Down, se pojavuva Log On/Off Screen Windows XP i pisuva windows is shuting down..... no nikako...
 12. I

  Problem so Blu-ray

  Dali znae nekoj kako da go resam sledniot problem: imam HDV ISO fajl ( 1440x1080 ). Video materijatlot e obraboten so Adobe Premiere CS4, i e eksportiran so Adobe Encore CS4 vo blu-ray ISO file. Nemozam nikako da go loadiram ili mount da mu napravam so PowerISO ili Daemoon TOOLS. Go snimav...
 13. I

  помош околу видео надзор

  Мислиш не сум пробал преку TeamViewer? Епа ај види дали се гледаат камерите со TeamViewer. Мора програма за гледање на камерите. Али после некое време го најдов решението на прашањето шо го барав. Благодарение на чичко гугл и повикај пријател.
 14. I

  помош околу видео надзор

  Оправив тоа работа, али сега пак нов проблем. На компјутерот со камерите има GeoVision софтвер верзија 7.0.5.0 Mein Sistem, а од самот ЦД има MultiCam Remote Viewer и кој работи само на 32-битен Windows. Јас ставив Windows 7 64-битен и неможам да ја инсталирам MultiCam Remote Viewer. Дали...
 15. I

  HD video snimanje na BlueRay disk

  Imam eden problem no nemozam da se snajdam. Imam kamera koja snima na HD, kupiv i bluray rekorder za na kompjuter... no nikako nemozam da najdam softver so koj ke mozam da ja zadrzam rezolucijata na hd, kvalitetot i sekako nasnimana na BluRay. Mozam da go napravam proektot i da go...
На врв Дно