• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од ivan_Psi

 1. I

  Skype na Android 2.2

  и кај мене :bravo:
 2. I

  Skype na Android 2.2

  Малце да ве навратам на темата... пред некој ден земав LG Optimus One P500 со Android 2.2 Избрзав со сетирањата на маркетот и го снема скајп = ) Моето прашање дали тој Skype 1.0.0.614 подржува и аудио повици или само текст?
 3. I

  APN Internet сетирње на ВИП Оператор

  Го нема мојот мобилен во таа листа... како и да е фала.... се снајдов од некоји блог сите полиња се : vipoperator :bravo:
 4. I

  APN Internet сетирње на ВИП Оператор

  ќе може некој да ми ги напише АПН сетинзите на ВИП мобилниот опреатор за сетирање на интернет услугата... АПН : АПН јузернејм: АПН пасс: Благодарам.
 5. I

  Се бара: BlackBerry Developer

  За повеќе информации аднете ме на скајп: user: Antagonistot
 6. I

  Snimanje Video od WebCam so JAVA aplikacija

  Se izvinuvam sto nemozam da pishuvam kirilica... ne sum vo moznost da instaliram mak podrshka. Pri razvoj na aplikacijava Koristam FMJ (zamena za JMF - Java Media Framework) i uspeshno detektiram kameri / mozam da napravam preview (video vo zivo) pa duri i da zacuvuvam sliki na hard...
 7. I

  ДеИсталација на Vista од примарна партиција и работење со 7ца од логичка??

  Со ПАРАГОНОТ успеав да ја напраам примарна партицијата на 7ца и инсталирав боот менаџер.... е сеа иде постапката на бришење на виста партицијата :isplashen:
 8. I

  ДеИсталација на Vista од примарна партиција и работење со 7ца од логичка??

  Колку што добро памтам... Само PARAGON имаше 64битна подршка од таквите програми така?
 9. I

  ДеИсталација на Vista од примарна партиција и работење со 7ца од логичка??

  Чисто да си прашам пред да напраам каша попара... Еве за што се работи: Си Ставив 7ца и сум премногу задоволен и сакам да ја шутнам Вистата што ми се наога на прмиарната партиција, и покрај тоа просторот од виста партицијата да си го доделам на новава што ја направив за 7ца... е сеа не...
 10. I

  HTC тиТНи еднаш пати !

  Сега работи чудово или не? ми враќа мене инвалид код цело време !? :ha:
На врв Дно