• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од ilce724

 1. I

  Ми треба испробан PS3 Jailbreak од 3.66 па нагоре

  Јас се извинувам што за овие работи со чипувања сум целосен noob :) само уште едно прашање, колку ќе чинит чипување за нов Xbox, не планирам да земам половен ps3 илки Xbox, зато што баш од Gamestop имав купено половен PS2 и ич не се погоди, поскап од нов ме фати :)
 2. I

  Ми треба испробан PS3 Jailbreak од 3.66 па нагоре

  Фала Ви многу на одговорите, иначе најмногу ја играм PES и Fifa, па најверојатно ке земам PS3 и оргинал PES 2012 па бесплатно барем ќе можам да играм online, па за чипување ќе видиме:)
 3. I

  Ми треба испробан PS3 Jailbreak од 3.66 па нагоре

  Ме ставивте сега во дилема со Xbox :) Цената ваму е слична како PS3. Кога веќе спомнавте Xbox најмногу ме интересират во однос на графиката на игрите, кој е подобар Xbox или PS3?
 4. I

  Ми треба испробан PS3 Jailbreak од 3.66 па нагоре

  Фала многу друже за исцрпниот одговор, моментално сум Америка и овде нов PS 3 е 270 долари, иначе најчесто ја играм PES и Fifa, па за почеток ќе ја купам од овде оргинал PES 2012 се надевам немат да имат проблем за играње кај нас со тие NTSC/PAL верзии, па после ако ти се занимаваш со овие...
 5. I

  Ми треба испробан PS3 Jailbreak од 3.66 па нагоре

  Дали некој од вас момци можи да ми кажи дали playstation 3 купен од Америка можи да се користи во Македонија, и колку кошта чипувањето пошто не сум баш многу запознаен со тие работи:)
На врв Дно