• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од igorN73

 1. I

  Музика во позадина..

  Препорачајте ми некој плеер кој ке го ставам на страната за музика :) Ако можете хтмл кодови уште подобро :)
 2. I

  USB problem

  Значи УСБ-то го гледа но оменжам да го отворам никако.ми вика дека треба да се форматира но неможе ни тоа..
 3. I

  Чистење Глава На Epson C42ux

  Самиот наслов кажува принтерот не е користен долго време и запушена е главата...
 4. I

  Позадина На Сајт

  Малку бев зафатен со колоквиуми и еве ме пак.:D Разгледав за CSS и тоа што имав копчиња,позадина и некои параграфи ги средив таму.Сега имам прашање сакам да направам копче кое ке ме префрла на пример HOME па копче Аbout Me, па Portfolio.. Сега јас колку што пробував..Направив во истиот фолдер...
 5. I

  Позадина На Сајт

  Аха видов дека без CSS ништо не можеш т.е неможеш да си ја уредиш страната. Прашање: Отварам ноутпад и го зачувувам со екстензија .css и ми дава нов cascading style sheets документ до ноутпад документот(2 икони) Каде да го пишувам кодот во ноутпадот и во cascading style sheets документот? ПС...
 6. I

  Позадина На Сајт

  И уште едно прашање све пишувам во ноутпад.. да симнам некој подобар програм?
 7. I

  Позадина На Сајт

  Ооо CSS не сум стигнал до таму.. да расчепкам по нетов да дознаам нешто повеќе. Инаку фала ти за помошта :)
 8. I

  Позадина На Сајт

  Како да направам позадината како на странава: http://www.bestpsdtohtml.com/ Значи првата страна има ПСД и некои други букви но кога скролате надоле иде плаво цело време не се повтараат буквите.Мислам дека ме разбравте. и друго прашање како е направено тоа кај што е текстот да е бело а...
 9. I

  Red Alert 2 (LAN)

  Го знам ова но нешто во коментари читав им излагал некој проблем а не сум во можност да ја испробам..Дали го имаш пробано?
 10. I

  Red Alert 2 (LAN)

  Здраво може ќе си мислите дека сум малку отиден во паметот што ви барам вакво нешто за игра од 1992. Значи ми треба да можам да ја играм играва мрежно на 2 лаптопа, преку мрежен кабел без конекција на интернет. Или препорачајте некоја игра за мрежа која не е многу голема фала и...
 11. I

  Pomos windows 7

  Фала горан деновиве ке се занимавам со тоа..Треба нешто до охрид да отидам така да ќе се одложи малце инсталацијата. :D
 12. I

  Pomos windows 7

  Ако сака некој да ми прати линк по ПП, Windows 7 англиска верзија испробана :)
 13. I

  Препорака за дигитален апарат

  Значи јас сум аматер за фотографија и дигиталниве апарати, така да не се разбирам многу.Апаратот што сакам да го купам да ми вади квалитетни слики и да снима ХД.Се ова да го има за 250 евра :D:D:D:D:D
 14. I

  Препорака за дигитален апарат

  Чекај малку темава ја отворив во :Дигитални апарати,камери и слично..Значи ако ти работи логитака ќе сватиш за што се работи, а ако помисли на некои од твоите наведени...не е на арно работава.Со оглед на тоа дека си многу постар од мене не би сакал да се карам.. -Значи ми треба апарат од типот...
 15. I

  Препорака за дигитален апарат

  Сакам да купам апарат значи ми треба ваша препорака и ваше мислење. Цена:До 250 евра
На врв Дно