• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од IgorL

 1. IgorL

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Ич да не се мислиш! Зимај 20-30 пакета па дели по комшии и роднини. Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 2. IgorL

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Инаку, чисто информативно, затоа што неколку членови на форумов ме прашуваат за копање со ASICs, од 12ти мај копам со 3 x L3ки ASIC (504m/800w) и имам ископано околу 86 LTC, од кои Bitmain ми компензираше 28 за покасна испоракa.
 3. IgorL

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Поздрав Викса Незнам дали сакав или веќе ти кажав, Radeon RX 580 armor 8G OC i Radeon RX 580 gaming x 8g се 246 и 266 УСД во Кина.
 4. IgorL

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Па еве теоретски на пример тебе можам да ти платам во биткоин да ми направиш веб страна. Нормално дека во продавница не може... лол
 5. IgorL

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Исто се третира како и да платиш со ЕУР или УСД, нема некој посебен закон само за биткоин. Нема потреба од драма.
 6. IgorL

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  ОК, јасно! Ме збуни што викаш до пред 11 март, јас викам после 11 март :) Ма да теоретски може и да го одобрат (20-30%)
 7. IgorL

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  И да надополнам, од лично искуство, ако ви се расипа минерот и го пратите на поправка во Кина, иако сте платиле данок во Македонија, во Кина ќе си платите данок повторно :)
 8. IgorL

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Јас продавам 16 x T9ki (10.5 TH/s). Понов модел е од S9, меѓутоа троши некаде 10% повеќе струја. Копам и со S9ки и со Т9ки, дефинитивно T9ките се постабилни и не се расипуваат колку S9ките.
 9. IgorL

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Па и богатството на 1% од најбогатите луѓе во светот е еднаков на богатството на 99% на сите останати заедно. Така да по оваа логика цел свет е пирамида, а биткоинот како дел од него не е ништо поразличен :)
 10. IgorL

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Јас копам само биткоин и можам да ти кажам мое искуство. Исклучиво копам со ASICs, една S9ка кошта накај 1.600 долари, моментално прави 280 долари месечно, а за струја плаќам накај 40 долари месечно (не копам во МК).
На врв Дно