• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од IgorB

 1. IgorB

  PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

  Дали е Виса Електрон дебитната добра за купување на ибеј (користејќи пејпал)? Некој што точно знае пред да идам да отворам трансакциска утре во НЛБ? Пролистувајќи ја темава дојдов до тој заклучок. Неповрзано но можно ли е и нарачување од друг сајт со истата, на пример амазон (доколку носат до мк) ?
 2. IgorB

  Aliexpress

  Со видлив саат и дневен печатен весник во позадина
 3. IgorB

  Аудио опрема: Слушалки, засилувачи, звучни карти, звучници, HI-Fi (аудиофилска дискусија)

  Za okolu 100 evra samo Behringer studiski monitori ke najdes. Od drugi proizvoditeli se dosta poskapi ili pak se so mnogu mal zvucnik i najverojatno na usb priklucok. Inaku me potseti deka imam monitori doma, ti prativ poraka.
 4. IgorB

  AMD/Radeon - Генерална дискусија

  Има ново видео од АМД за новите графички и Polaris архитектурата. Краток сегмент на крајот со Polaris Radeon графичка карта во "акција": View: https://www.youtube.com/watch?v=5g3eQejGJ_A
 5. IgorB

  Microsoft го купува AMD?

  Ne kupuvaat nisto, nitu pak amd se prodava. Prikaski i fud
 6. IgorB

  AMD/Radeon - Генерална дискусија

  Неможе не се важи пупу http://www.sweclockers.com/test/20730-amd-radeon-r9-fury-x/18#content
 7. IgorB

  AMD/Radeon - Генерална дискусија

  Абе ти реков и претходно дај кажи која е таа фирма наша што ја рекламираш и зашто само нвидиа продаваат. Бар ќе ти договорам процент да земаш 980ti има HBM меморија? Не знаев. Значи бидејќи има повеќе рам затоа на 4К губи од Фјури. Фала што ми објасни
 8. IgorB

  AMD/Radeon - Генерална дискусија

  http://www.computerbase.de/2015-06/amd-radeon-r9-fury-x-test/ Ми се чини само европските сајтови не потфрлија при рецензии, али пак даваат наслови што не ги одразуваат перформансите.
 9. IgorB

  AMD/Radeon - Генерална дискусија

  Точно, јас сум во право. Смешки си човек да те чита. EDIT: Буквално никаков исчекуван наслов не e Project Cars. Нула продажба, непопуларна игра. Јас ја играв додека беше во затворена бета уште пред 3 години, едино се дигна прашина кога јавија дека работи лошо на амд графички. И зошто е ставена...
 10. IgorB

  AMD/Radeon - Генерална дискусија

  Кој е wrong? Без Project Cars (ЛОЛ) на листата 290X e побрза од 970 исто како што 390 е (малку оверклокната обична 290ка што троши помалку). А изуми од 4К резолуциите да постираш? Иди онаквај на друг, не знам што замарате со вакви постови. ФАКТ е дека 290X е денес побрза од 970ката. Консензусот...
 11. IgorB

  AMD/Radeon - Генерална дискусија

  Едно од поточните рецензии ми се чини е оваа на хардверлукс. Верувам AMD планот секогаш им беше и ги наштелува перформансите и драјверите да бидат нешто подобри од 980Ti во моментот на рецензија. Па и самите извадија резултати нивни со сите вклучени параметри при тестирање не само графикон. Се...
 12. IgorB

  Strix 970 ili 970G1

  prichina бар да ти плаќаа за ова што го правиш во секоја тема, ама некој друг ти ги зема парите. Мора да се договориш да земаш процент или нешто.
 13. IgorB

  WebMoney смс прашање

  Имав потреба од WebMoney акаунт и да префрлам сума пари на него. За странци што не се на тло на Руска Федерација не е многу посакуван начин за онлајн плаќање и можам да потврдам дека не е многу едноставно и за разлика од paypal откако парите еднаш ќе се пратени никој не ти ја обезбедува...
 14. IgorB

  Најпосакувани игри во 2013

  Кој си е тестер си ги игра: Red Orchestra 2: Rising Storm Shootmania Storm Се плаќа инаку, ја како награда ја имам земено. Ќе ги играм скоро сигурно (читај: ќе се симнуваат торенти) и се надевам дека ќе биде нешто од нив: Star Wars 1313 Survarium (оваа не верувам дека ќе излезе 2013) Warface...
 15. IgorB

  DIY (направи сам) постоља за монитори/звучници

  Ќе имаш загуба на бас ако сместиш било какви звучници врз премек материјал. Покрај тоа гумата ќе смрди. Она што го користат при продуцирање на музика е за да се изолира звучникот и да нема додатни вибрации на околината и не е како тој материјалот што иде во кутии за графички. Тебе ти треба...
На врв Дно