• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Igor Aircon

 1. Igor Aircon

  Najubavo e da se cueme za da objasnime nekoi raboti da vidime koja golemina na klima bi...

  Najubavo e da se cueme za da objasnime nekoi raboti da vidime koja golemina na klima bi zadovolilo. Pozdrav Igor 08226556
 2. Igor Aircon

  www.aircool.com.mk

  www.aircool.com.mk
 3. Igor Aircon

  Најдобар одговор Префрлуфање на контакти од компјутер на моб....???

  Зошто имам 1600 броја , и ми беа на телефон сите ги симнав на компјутер , а телефонот цркна и сега имам друг , и неможам да си ги префрлам контактите........
 4. Igor Aircon

  Најдобар одговор Префрлуфање на контакти од компјутер на моб....???

  Ми треба помош , како де ги префрлам контактите кои ми се ставени на компјутер во file thumbdata во мобилен Galaxy SIII? Фала , ако некој може да објасни.
 5. Igor Aircon

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Za zagrevanje dokolku izolacijata ti e ok bi trebalo da vrsis rabota so 3.2 kw na greenje model RAS107SKV-E3 , vo momentot ima extra cena od 560 eur.Potrosuvacka na ovoj klima ured e do 820 w/h. Za daisekai bi kazal na kratko ima plazma filter , jonizator i 35% pomalku trosi od normalen invertor...
 6. Igor Aircon

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Znaci vo momentot cena na toshiba inverter 3.5 kw e 650 eur. Za site podetalni informacii moze davgi dobiete na 3090500. www.aircon.com.mk
 7. Igor Aircon

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Извини , ама никој не побара да дадеш 700е, во моментот информирам дека клима-inverter Toshiba AvAnt има акција на цените мислам дека нема поефтини инвертоти и нема со 7 години гаранција. ИСКЛУЧОЦИ ГО ПОВТОРУВААТ ПРАВИЛОТО.
 8. Igor Aircon

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  ОК во право си, ама по карактер не зборам за конкуренција ништо. Значи во моментот имам акција на Toshiba inverter со 7 години гаранција. ладење/греење еур 2,5/3,2 kw ........560 3.5/4.2 kw ........650 4.4/5.2 kw ........775 www.aircon.com.mk
 9. Igor Aircon

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Значи јачината не е помала за разлика од стандардните сплит системи , 3.5 kw e 3.5 kw, исто така и со квалитетот бренд е бренд , не е нов тип , све во едно по прицип малку е побучна пошто компресорот е внатре , имаат фабрички флексибилно црево кое може да биде долго од 50 до 2000 см. Издувот од...
 10. Igor Aircon

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  А во принцип не те разбирам , што мислиш на исплатлива ??? поздрав.
 11. Igor Aircon

  www.aircon.com.mk

  www.aircon.com.mk
 12. Igor Aircon

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Ako ti e potrebna mobilna klima mozes da pobaras na tel.3090500 , 3.5 kw so dalecinsko. , btw Aircon e kompanija koja nudi sve vo pogled na ladenje , greenje i ventilacija. www.aircon.com.mk
На врв Дно