• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од ice man

 1. ice man

  Зголемени пакети на T-Home

  ako se tocni super ke bide
 2. ice man

  Google Logos

  ednostaven e :))
 3. ice man

  Pesnarka 2

  dobar program
 4. ice man

  Програмчиња

  interesni raboti
 5. ice man

  Еден Совет За Конфигурација

  bolje ti e graficka Nvidia 8800GT od 1GB,a drugoto ti e dobro
 6. ice man

  Логоата на IT.com.mk

  prekrasno
 7. ice man

  Шифри за GTA?

  eve sifri aezakmi -za da ne te brka policija hesoyam -za energija oh dude-za helicopter
 8. ice man

  Драјвери за Пентиум 2...

  stavi windows ME ti preporacuvam
 9. ice man

  Предлог за средба!

  kaj zlate:-))
 10. ice man

  nVidia geForce 7000M 512 MB ... pomos???

  ti treba drajver ili ne ti odgovar so nekoj del
 11. ice man

  Каде да најдам темплејти за Joomla ?

  eve vidi na ovaa strana http://www.joomla.org/content/blogcategory/19/51/
 12. ice man

  Samsung 226BW од Техномаркет?

  tehnomarket se kvalitet.pogotovo vo bela tehnika
 13. ice man

  Вистината за играчите на WOW

  znam deka e zaraza eden drugar spie i igra wow 12 casa
 14. ice man

  Помош со Overclock AGP?

  dobra graficka e ama za ddr 1 e sto posto. i agp e star model na priklucok.
На врв Дно