• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од i-Met

 1. I

  Problem so napojuvanjeto!!!

  ok fala mnogu za odgovorot :)
 2. I

  Problem so napojuvanjeto!!!

  Zdravo na site, kako sto i naslovot pokazuva imam problem so napojuvanjeto na noviot kompjuter sto go kupiv od Neptun, znaci vaka kompjuterot rabotese sovrseno ali pred 2 nedeli napojuvanjeto pocnaa da zvuci kako "pukanje" ili "fire noise" i pritoa go odnesov na nivniot servis mu go smenile...
 3. I

  Windows 7 "Aero lagira" !!!

  Zdravo, jas imam kompjuter so slednive specifikacii: - Core i3 3220 3.30GHz - 8GB DDR3 1333MHz - GT 630 2GB GDDR3 - 500GB HDD - Windows 7 64 Bit Kompjuterot e mnogu brz ali problemot e toa sto grafickata karta na "iddle" raboti so mnogu slaba brzina odnosno mali frekvencii i tokmu zaradi toa...
 4. I

  Рам Мемории брендови!

  Здраво на сите, како прво сакам да кажам дека сум нов член на ит.ком.мк и сакам да ви честитам од срце за вашето професионалност и прецизност дека стварно сте најдобри во Македонија, а како второ би сакал да ве прашам дали ќе може да ми кажете кои се фирмите во скопје што продаваат супериорни...
На врв Дно