• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Hey Arnold

 1. H

  Неконтролирано опаѓање на меморијата

  Мислам ова се случува само во Local disk C. Local disk D е во ред и нема никаква загуба на меморија.
 2. H

  Неконтролирано опаѓање на меморијата

  Имам проблем со компјутерот веќе неколку месеци. Најпрво прегоре графичката картичка, па однесов на поправка и од сервисот ми кажаа дека наместо да клават нова, за поевтино да било, не разбрав баш најдобро, ја поправија старата или ставија стара картичка. Рекоа дека ќе биде малку поспор...
На врв Дно